pracownia artystyczna
dla dzieci i młodzieży

już niedługo dostępny będzie grafik

oraz zapisy na rok szkolny 2019/20

 

 

AKTUALNOŚCI

 

 

 

 

 

  

 

zapraszamy do zapisów online

na zajęcia w pracowni oraz na plener wakacyjny:

 

 

 żeby zapisać się na zajęcia należy kliknąć na wybraną grupę (na grafiku poniżej) i wypełnić

formularz zgłoszeniowy.

po wysłaniu zgłoszenia należy opłacić czesne i przyjść na zajęcia w wybranym terminie.

Jeśli w danej grupie nie ma już miejsc, wyślemy wiadomość z propozycją innego terminu.

 

 Zgłoszenie dziecka na zajęcia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu pracowni.

 

 

 

 

O pracowni

Aleksandra Bulanda

absolwentka Instytutu Historii Sztuki na UW,
Wydziału Grafiki oraz Studium Pedagogicznego na
ASP w Warszawie. Od 15 roku życia pracuje z
dziećmi; przez 9 lat jako instruktor narciarstwa
w Warszawskim Klubie Narciarskim. Prowadziła
warsztaty artystyczne w przedszkolu i w szkole
podstawowej. Organizuje wyjazdy sportowo
artystyczne. Pracuje też jako grafik w zakresie
projektowania graficznego i tworzy
ilustracje książkowe. Założycielka Pracowni Olala.

Pokazujemy dzieciom jak bogaty jest świat sztuk wizualnych; pomagamy rozwijać ich
wyobraźnię i wrażliwość estetyczną w najrozmaitszych działaniach plastycznych;
przedstawiamy też sylwetki twórców sztuki i architektury oraz ich dzieła.

Oferta

1

Warsztaty dla przedszkolaków (4-6 lat)

Pierwsze kroki w świecie malarstwa, rzeźby, architektury, kolażu i wszelkich innych form plastycznego wyrazu. Zajęcia odbywają się naprzemiennie w dwóch różnych salach. Jedna jest dużą, przestrzenną pracownią wyposażoną w sztalugi. W niej odbywają się lekcje malarstwa oraz rysunku. Główne tematy to: martwa natura, malowanie inspirowane literaturą i wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne. Druga sala to miejsce przystosowane do mniejszych form malarskich i rysunkowych jak akwarela czy pastel oraz do wszelkich form wyklejania, cięcia, rzeźbienia, modelowania itp . Dzieci same szykują sobie materiały, same po sobie sprzątają, a jak się zmęczą to mogą odpocząć na miękkich poduchach i wzmocnić siły małym podwieczorkiem.

Liczba uczestników 6-8 osób - zależy nam na spokojnej, twórczej atmosferze oraz na indywidualnym podejściu do każdego małego artysty.
Koszt zajęć próbnych : 75 zł
(za drugie dziecko 65 zł).

2

Warsztaty dla dzieci w wieku 7 - 9 lat

Poznajemy świat malarstwa, rzeźby, architektury, kolażu i wszelkich innych form plastycznego wyrazu. Zajęcia odbywają się naprzemiennie w dwóch różnych salach. Jedna jest dużą, przestrzenną pracownią wyposażoną w sztalugi. W niej odbywają się lekcje malarstwa oraz rysunku. Główne tematy to: martwa natura, malarstwo inspirowane literaturą, muzyką i wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne.Druga sala to miejsce przystosowane do mniejszych form malarskich i rysunkowych jak akwarela czy pastel oraz do wszelkich form wyklejania, cięcia, rzeźbienia, modelowania itp.

Liczba uczestników 6-8 osób - zależy nam na spokojnej twórczej atmosferze oraz na indywidualnym podejściu do każdego małego artysty.
Koszt zajęć próbnych: 75 zł

(za drugie dziecko 65 zł).

3

Warsztaty dla dzieci w wieku 10 - 12 lat

Doskonalimy warsztat artystyczny oraz wiedzę na temat malarstwa, rzeźby, architektury, kolażu i wszelkich innych form plastycznego wyrazu. Zajęcia odbywają się naprzemiennie w dwóch różnych salach. Jedna jest dużą, przestrzenną pracownią wyposażoną w sztalugi. W niej odbywają się lekcje malarstwa oraz rysunku. Główne tematy to: martwa natura, przedstawienia malarskie inspirowane literaturą, muzyką i wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne. Druga sala to miejsce przystosowane do mniejszych form malarskich i rysunkowych jak akwarela czy pastel oraz do wszelkich form wyklejania, cięcia, rzeźbienia, modelowania itp. Liczba uczestników: 6-8 osób - zależy nam na spokojnej twórczej atmosferze oraz na indywidualnym podejściu do każdego młodego artysty.

Koszt zajęć próbnych : 75 zł
(za drugie dziecko 65zł).

4

Kursy dla gimnazjalistów

Zajęcia odbywają się naprzemiennie w dwóch różnych salach. Jedna jest dużą, przestrzenną pracownią wyposażoną w sztalugi; w niej odbywają się lekcje malarstwa oraz rysunku. Główne tematy to: martwa natura, studium modela, szkice i wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne. Druga sala to miejsce przystosowane do mniejszych form malarskich i rysunkowych jak akwarela czy pastel oraz do wszelkich form wyklejania, cięcia, rzeźbienia, modelowania itp. Program zajęć może być dostosowany do potrzeb uczniów np.pod kątem egzaminów do szkół artystycznych. Liczba uczestników 6-8 osób - zależy nam na spokojnej twórczej atmosferze oraz na indywidualnym podejściu do każdego młodego artysty.

Koszt zajęć próbnych:  75 zł

(za drugie dziecko 65 zł).

5

Kurs akwarelowy dla dorosłych

Zajęcia zakładają naukę techniki od podstaw. W trakcie spotkań odkrywanie tajników warsztatu przeplatać się będzie z przydatnymi informacjami uniwersalnymi dla wszystkich technik (kompozycja, oświetlenie, teoria kolorów, synteza graficzna). Zakres tematów na zajęciach będzie obejmował informacje o narzędziach (pędzle, papier, farby), sposoby nakładania farb, naukę kontroli plamy, interferencje kolorów. Wszystko w trakcie malowania tematów o różnym stopniu trudności od pejzaży do portretu. Pojawiać się będą też elementy technik rysunkowych w zakresie niezbędnym do wykonywania podrysów pod obrazy. Kurs pozwoli każdemu w przystępny i przyjemny sposób opanować niezwykłą technikę jaką jest akwarela. Liczba kursantów: 6-8 osób - zależy nam na spokojnej, twórczej atmosferze oraz na indywidualnym podejściu do każdego uczestnika kursu.

Zajęcia chwilowo wstrzymane - ponowny nabór do grupy : wrzesień 2017

Koszt jednego spotkania 75 zł. (cena obejmuje wysokiej jakości farby i papiery akwarelowe).

6

Organizacja urodzin

Niebanalny sposób na świętowanie urodzin: barwna alternatywa dla typowych przyjęć w salach zabaw. Program przyjęcia jest ustalany z rodzicem. Proponowany czas to 2-3 godziny. Podczas każdych urodzin jest czas na zabawy ruchowe, warsztatowe (wybrane z poniższych propozycji tematycznych), poczęstunek oraz tort. Pracownia Olala jest przystrojona zgodnie z wybranym tematem i gustem jubilata. Oferta obejmuje projekt zaproszeń, dyplomów, fotografa oraz płyty CD z relacją z przyjęcia.

Preferowana liczba dzieci : od 8 do 14. Sugerowany wiek: 5-14 lat.

Tematy:

1. warsztat malarski - dzieci mają do dyspozycji duże płótna na sztalugach, profesjonalne materiały malarskie - pędzle, palety, fartuchy. Na koniec otrzymują certyfikat ukończenia kursu malarskiego i zabierają swoje arcydzieło.

3. warsztaty rzeźbiarskie - dzieci lepią z gliny lub tworzą rzeźby z gipsu. mogą je na koniec pomalować i zabrać do domu.

2. fabryka zabawek - dzieci mają do dyspozycji przeróżne materiały z których mogą uszyć misia, lalkę, potwora lub skonstruować robota czy wyścigówkę.

4.
dowolny temat plastyczny do uzgodnienia i ustalenia z Jubilatem :)

7

Płatności

 

koszt miesięczny:  280 zł za jedno dziecko / 260 zł za rodzeństwo

płatność z góry


- sposób płatności - przelew (w tytule proszę wpisać nr telfonu podany w formularzu zgłoszeniowym)

nr konta: 78 1140 2004 0000 3202 7501 6559


          - lub gotówką osobiście w pracowni (na koniec zajęć)


Jeżeli dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach proponujemy możliwość odrobienia zaległości w innym terminie

- tylko pisemnie zgłoszone nieobecności (smsem, mailem lub wiadomością na fb) będą mogły być odrabiane.

Kontakt

ul.Branickiego 9/118
02-972, Warszawa, Polska
wejście od ul. Sarmackiej

Zapraszamy rodziców i dzieci do dołączenia do naszej pracowni

TEL:        +48 510 210 008
EMAIL:      biuro@pracownia-olala.pl
WWW:        www.pracownia-olala.pl
NIP:        118 16 77 361